hafbezobav.cz
16.01.2017
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Přístup na lekce pro štěňata

Na lekce pro štěňata mají přístup pouze psi a feny do 10. měsíců věku psa. Výjimky jsou možné pouze po domluvě s instruktorem. Prosíme o dodržování u všech vypsaných lekcí věkové hranice, pokud je určena. Děkujeme.

Výchova a výcvik rodinného psa

Vítáme vás na stránkách výchovy a výcviku Haf BezObav.cz
Pořízení psa do rodiny je závazkem na mnoho let a proto by jeho výchova a výcvik měli být základem harmonického soužití s lidmi. Zodpovědní majitelé hledají maximum informací a zkušeností. HAFBO se tyto informace a zkušenosti snaží majitelům psů zodpovědně předávat formou, která je snadno pochopitelná a dobře osvojitelná. Budeme rádi, když se rozhodnete pro návštěvu našich výcvikových lekcí. Prosíme, seznamte se se základními informacemi  o nás a o výcvikových lekcí, které u nás probíhají. Budeme se na vás a vašeho čtyřnohého kamaráda těšit.

Co to vlastně je rodinný pes?
Rodinný pes žije a pohybuje se se svými lidmi nejenom na samotách a na venkově, ale také v hustě zalidněných oblastech velkoměst. Může to být voříšek, pejsek z útulku nebo šampion s průkazem původu. Je to prostě takový pes, který s námi sdílí náš běžný rodinný život , umí se správně chovat v každé běžné situaci a může nás rovněž bez problémů kamkoliv doprovázet. Běžné situace jako např. pouliční ruch, návštěva restaurace, jízda MHD, cizí lidi, ostatní psi nebo zvěř by ho neměli vyvádět z rovnováhy a měl by být ve všech těchto momentech naprosto ovladatelný a poslušný. Nic ale nevzniká samo od sebe a správné chování se bohužel nedědí ani po rodičích ani nejde koupit v supermarketu. Musíme se přičinit sami a pokud možno se snažit vše hned od počátku dělat správně.

Jak toho ale dosáhnout?
Odpověď je poměrně jednoduchá, přijďte mezi nás!

Na co se zaměřujeme?
Cvičení je zaměřené především na upevnění vzájemného vztahu mezi majitelem a jeho psem, ale také na upevnění přirozené autority psovoda, dále na budování a rozvíjení důvěry psa ve svého pána, využívání správné intonace hlasu, mimiky a gest jako základu pro správnou komunikaci se psem a na tolik nezbytné porozumění tzv. psí řeči.

Co zastáváme?
1. Trvalé vodění psa na vodítku je týráním zvířat. Nutnost volného pohybu a kontakt s jedinci vlastního druhu je jednou ze základních potřeb psa.
2. Vodítko není zárukou ovladatelnosti psa. Zárukou ovladatelnosti je naopak autorita majitele psa, který je v pozici uznávaného superalfy (vůdce smečky) v lidsko-psí smečce. Výcvik je založen na vztahu člověk pes a na správném a pro psa zcela přirozeném hierarchickém zařazení.
3. Cvičení musí být pro psa zábavné a motivující. Je důležité umět psa pochválit a místo zákazu mu umět sdělit, jak je to správně.

Co je naším cílem?
Naším cílem je co nejvíce spokojených a šťastných majitelů vychovaných a zcela ovladatelných psů, pro které je život s nejstarším průvodcem a přítelem člověka obohacením a přínosem a nikoliv noční můrou.

Pokud máte zájem zúčastnit se nebo se přijít jenom podívat, neváhejte a pište, volejte nebo se rovnou zaregistrujte.

Co se u nás cvičí?
Nejširší okruh našeho působení je výchova a výcvik psa rodinného,chceteli-společenského a to od nejmenších štěňátek formou socializačních lekcí až po dospělé psy.
Naši výcvikáři se však stále vzdělávají a tak jsme schopni Vám nabídnout i lekce využívajích nových metod a specializovaných výcviků ( lovecký, agility, sportovní kynologie, obedience, dogdancing, příprava na výstavy a zkoušky atd.) Detaily naleznete u jednotlivých druhů výcviku. Informace o našich lektorech jsou k dispozici pod instruktory.

Pro zájemce o společenský výcvik vypisujeme seznamovací lekce, kde se seznámíte s tím, jak se u nás cvičí a jak HAFBO funguje. Pro zájemce o specializovaný výcvik doporučujeme kontaktovat příslušné instruktory.

Těšíme se na Vás i na Vašeho pejska

Mail: Vycvik@hafbezobav.cz
Tel. : 724 132 116, 608 876 900, ICQ: 220-736-435

Kredity lze zakoupit u instruktora přímo na výcvikové lekci nebo převodem na účet číslo 35-6172060277/0100. Jako VS (variabilní symbol) uveďte číslo své registrace u nás. Svůj VS najdete zde : http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/vycvik/registrace