24.09.2018
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Seznamovací lekce

Seznamovací lekce jsou přes letní prázdniny vypisovány v omezeném počtu. Seznamovací lekce pro štěňata, dorost a dospělé budou vypsány na druhou polovinu července.

DOROST, DOSPĚLÍ

 

 

Dorost : od 8-10 měsíců do 15-18 měsíců věku psa ( začátečníci, mírně pokročillí, pokročilí)
Dospělí :  od 15-18 měsíců věku psa ( mírně pokročilí, pokročilí)

Během samotného cvičení se věnujeme zvládnutí základní ovladatelnosti a cviků poslušnosti v přítomnosti ostatních psů. Důraz je kladen na správnou komunikaci mezi majitelem a jeho psem. Kromě klasických cviků provádíme i některé cviky speciální - např. přivolání do skupiny osob, odložení v těsné blízkosti jiného psa, slalom mezi ostatními, přenášení cizí osobou, chůze po nepříjemném materiálu, příprava na výstavy a na prohlídky u veterináře... a mnoho jiných. Trénujeme i situace běžného života jako např. co dělat, aby pes netahal na vodítku, jak se zachovat v případě, kdy chce na ulici pozřít pro něj něco neodolatelného, ale pro nás naprosto nepřijatelného nebo se dozvíte, jak předcházet možným konfliktům či jak je v případě potřeby řešit apod. Snažíme se také poradit s individuálními problémy

Začátečníci : Ti, kdo mají prvního psa, se kterým jsou poprvé na cvičení
Lekce jsou zaměřeny na správnou komunikaci se psem, jeho motivaci a metodiku cviků : chůze na vodítku, přivolání, sedni, lehni

Mírně pokročilí : ovládá základní povely : chůze na vodítku, sedni, lehni, přivolání, obraty na místě, chůzi u nohy a ví, jak na adekvátní dobu udržet pozornost psa.

Pokročilí : zkušení, kteří zvládají rychlejší a náročnější tempo výcviku bez používání vodítka.

Všechna cvičení jsou prokládána prvky hry, novými a nestandardními cviky a rušivými elementy jako deštník, plechovka s kameny, nepříjemný terén, překážky apod. Zařazujeme též prvky z jiných druhů výcviku, aby se váš vztah se psem dále prohluboval a váš pejsek byl stále motivován.
Psa je možné hlásit pouze do odpovídající věkové skupiny.

Kde cvičíme: http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/vycvik/stranka/8

Cena: (od 1.10.2009)
Cenu určuje instruktor. (cca 80,00-100,00 Kč)Výcviková lekce  trvá cca 60 min .
Je uvedena u vypsaného termínu v rozvrhu.

Co s sebou?

  1. Svého psa a dobrou náladu
  2. Vhodné sportovní oblečení a pevnou obuv dle počasí
  3. Očkovací průkaz nebo Europas (pouze poprvé)
  4. Pevné asi 1,5 m dlouhé vodítko
  5. Pevný obojek, který nelze přetáhnout (žádné ostnáče!!!)
  6. Stopovací vodítko (10 m dlouhé) pro notorické neposluchy. Vodítko je taktéž možno zakoupit na místě po předchozí dohodě.
  7. Náhubek pro ty, co rádi měří své síly s ostatními
  8. Pamlsek nebo oblíbenou hračku pro podpoření motivace

Doporučujeme vzít vodu a misku na vodu. V chladném počasí též nějaký obleček pro krátkosrstého psa. V dešti ručník na vysušení psa. V jarních a letních měsích pak přibalte spray proti komárům a muškám.