24.09.2018
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Seznamovací lekce

Seznamovací lekce jsou přes letní prázdniny vypisovány v omezeném počtu. Seznamovací lekce pro štěňata, dorost a dospělé budou vypsány na druhou polovinu července.

Profil výcvikáře

KATEŘINA REIFOVÁ - poslušnost, individuální výcvik

 Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
Psi (stádo jezevčíků a kříženec kolie) a všelijaká havěť byli u nás v rodině dřív než jsem se narodila. Vyrůstala jsem tak trochu jako Mauglí. Pak jsem si v 17letech pořídila svého prvního psa, bullteriéra Archibalda od Labutího jezírka, a s tím jsem definitivně propadla sportovní kynologii a tzv. bojovým plemenům. Láska k nim mi zůstala do dnešního dne. A tak není žádného pitta či bulla kterého bych na ulici nelíbala :o) Jenže pak si nás našla naše "Vraždička" (pravým jménem Agáta) - kříženec ridgebacka a staforda. Agátka byla, je a bude trošku složitějším útulkovým pejskem, a tak jsem díky ní pronikla do převýchovy problémových jedinců. Dalším přírůstkem je náš Mimín, kříženec neurčité rasy a malého vzrůstu, povahově pohodová a nenáročná fenečka. Jen ty její fóbie - bouřka, rachejtle a střelba. No Archibald už je ve psím nebíčku, a tak teď máme "vořech duo", dvě stárnoucí hvězdy, které začínají mít stařecké vrtochy. Vzhledem k trvalému přesunu z Prahy na samotu u lesa, plánujeme venkovní pohodové hlídače, kteří snesou koně, kozy,kočky, atd. Zatím volba padla na Velkého švýcarského salašnického psa. Ale znáte to....člověk míní a čas mění. Takže se necháme mile překvapit. On si nás nějaký ten chlupáč zajisté vybere.

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Nedobrovolně a nevědomě od narození a vědomě dobrovolně od puberty. Když se tedy ohlédneme do pravěku, tak jako aktivní psovod 9let, jako psovod/instruktor 6let.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)?
Kovářovic kobyla chodí vždycky bosa... říká jedno staré přísloví a přičteme-li k tomu ještě faktor věku mých čubinek, momentální aktivity s nimi jsou bez vysokých ambic. Holky si už užívají pozice rodinného psa, tzn. dlouhé vycházky v přírodě a hlídání naší pastoušky, prokládané odpočinkem a vybranou krmí :o)

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
ZM, ZVV1, ZPO1, pak nějaké coursing medaile, 1 odhalený zloděj a zadržený do příjezdu policie, canisterapie v azylovém domě pro děti.

A něco málo z "nepejskařského života“...
Jak jsem se již zmiňovala, odstěhovali jsme se na samotu v lese a teď plánujeme rekonstrukci a pořizování zvířátek. Dalším velkým koníčkem se nám stali ti živí koníci Huculského plemene, takže dřeme s trenérem jak o život. Stále studuji na VŠ v Olomouci, obor speciální pedagogiky, rozjíždím projekt rané péče pro handicapované děti, hledám vhodné prostory pro zřízení pobočky HafBA tady u nás na vsi. No a abych se náhodou nenudila, v březnu zde otevírám malý obchůdek s knihami a věcičkami pro potěchu těla i duše.