24.09.2018
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Seminář Napadení psem - obrana psovoda i psa

Dne 3.11. pořádáme seminíář na téma napadení psem. 

Více info: ZDE

Profil výcvikáře

 Martina Tichá - společenský výcvik

 

Jaké psy máte, měli jste, či jaké plánujete?
Když jsem se poprvé podívala do čertíkovských očí foxteriéra, věděla jsem, že není cesty zpátky. V létě 2008 jsem si z chovné stanice přivezla kvílející, trhající, skotačící bílý uzlíček, pejska Williho – a tak to všechno začalo J. Pejsky jsme měli vždycky, ale spíš to byli rodiče, kteří rozhodovali o tom, jaký pejsek se pořídí, jak bude vychováván, jak se bude jmenovat. Měli jsme knírače Beníka, yorkshirského teriéra Geníka… Oba to byli živí pejsci do nepohody, nachodili s námi spoustu kilometrů. Dnes mám doma celkem dva foxíky, k Willimu přibyla Kaia a tím je na čas smečka kompletní a žádní noví pejsci na programu (zatím) nejsou.

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů?
S výcvikem mých „dětských“ pejsků jsme to rozhodně nepřeháněli. Až s Willim jsem přišla na to, že není těžké si pejska pořídit. To nejtěžší je, naučit se s ním komunikovat, naučit ho základnímu vychování. Foxteriér je specifická rasa, potřebuje velkou trpělivost, výdrž, pevné nervy a důslednost. Tohle všechno jsem pochopila díky teamu z Hafba. Zkušenosti, které jsem za dobu strávenou výcvikem nasbírala bych teď chtěla předávat dále.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy?
Věnujeme se společenskému výcviku, agilitám a coursingu, dále se vzdělávám v oblasti masáží a fyzioterapie psů.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy ?
Willi má splněnou licenci na coursing, intenzivně trénujeme agility, abychom mohli zkusit neoficiální závody a jsme pozvaní na noru. Pokud se do ní můj obr pes vejde, doufáme všichni, že zkoušky složí J. Jako další velký úspěch máme vyhrabání asi zhruba 100 myší, vyštěkání divokého prasátka (naštěstí za ohradou) a přeplavání řeky Labe u Roudnice kvůli kačenkám… Další (nechtěné) lovecké úspěchy pouze na vyžádání J. Protože je Willi také cirkusový pejsek, naučili jsme se malinkou sestavičku z dogdancingu.
Malá Kaia má teprve dva měsíce, a proto nejdříve začneme se socializací, uvidíme, kam bude směřovat její zájem. Tajně doufáme, že její lovecký původ se tolik neprojeví.

Něco málo z nepejskařského života…
Když nejsem s pejsky venku, nebo na cvičáku, sedím za kancelářským stolem a vedu malý tým lidí ve firmě, která vyrábí speciální ložiska. Baví mě práce s pejsky, horská turistika, treky a cestování, masáže a hudba, ráda si jdu zacvičit a přečtu zajímavou knížku…