21.02.2018
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Obedience

Lekce OBEDIENCE pod vedením Lucie Stemmerová budou pokračovat od února 2018.

Profil výcvikáře

Pavla Gašpárková - Dogfrisbee

 Jaké psy máte, měli jste či plánujete ?
Babička měla několik německých ovčáků, nejvíce mi k srdíčku přirostl Kazan. Byl to chytrý a hodný pes. Vždy když jsem přijela k babičce na prázdniny chodila jsem s Kazanem na procházky a jako jediná ho pouštěla na volno. Byl mi vždy hrozně vděčný a nikdy mi neutekl. Když byl Kazan již starý a nemocný odmítal žrát a já musela jezdit k babičce pravidelně, abych ho krmila, jen ode mne si aspoň něco vzal. Hrozně mě tenkrát vzalo když odešel. Prvním mým psem je rhodéský ridgeback Rusty (*2004). Již od štěňátka jsme spolu navštěvovali psí školku HafBezObav. Stejně tak i s křížencem Francem (*2007). Takže momentálně jsme „Tři bratři v triku“ ;) Mám do budoucna pár favoritů mezi plemeny, ale kdo ví, třeba to bude zase nějaký fajn kříženec ;)

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Kynologií se zabývám od prvních dnů života s Rustym, tzn. od roku 2004. S výcvikem psů mám zkušenosti jen u těch mých dvou hafanů.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy?
S Rustym se celý jeho dosavadní život věnujeme převážně coursingu. Dnes už jezdíme občas jen na tréninky a učíme se nějaké ty triky z dogdancingu. S Francem jsem objevila kouzlo sportovní kynologie a hlavně dogrisbee. Jinak se rekreačně věnujeme i dogtrekkingu, scooteringu a skijöringu.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy ?

S Rustym máme složenou zkoušku ZOP. Na coursingu získal nespočet medailí a pohárů. V roce 2006 se stal absolutním vítězem plemene.Ve sportovní kynologii nás s Francem naše osobní úspěchy teprve čekají. Dogfrisbee se závodně věnujeme od roku 2009. Mezi naše největší úspěchy patří 2. místo na MČR 2010 ve freestyle (kategorie starters) a 1. místo v SuperZOO lize dogfrisbee pro rok 2011 a 2. místo v DogShop lize dogfrisbee pro rok 2012.

A něco málo z "nepejskařského života“...
Po 14 letech v kanceláři pracuji momentálně v krámku s e-shopem. Žádný volný čas nemám ;)