24.09.2018
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Seznamovací lekce

Seznamovací lekce jsou přes letní prázdniny vypisovány v omezeném počtu. Seznamovací lekce pro štěňata, dorost a dospělé budou vypsány na druhou polovinu července.

Profil výcvikáře

Pavla Vašíčková – dogfitness, agility, základní poslušnost s prvky pozitivní motivace

Pavla VašíčkováJaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
Momentálně se mnou sdílí domácnost 2 psí slečny – kříženec zlatého retrívra s hovawartem – Nelly a hovawartka Shayenne. Rozhodnutí pořídit si Nellynku obrátilo můj život vzhůru nohama, a (nejen) díky ní vznikly mé ambice předávat „rady“ ostatním pejskařům. V mé psí historii zaujímá místo také kříženec Bobeš. Hrdinně se potýkal s mými tehdy ještě dětskými a časem i pubertálními pokusy o „kynologický“ výcvik. 

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým? 
Pasivně od dětství, aktivně pak cca 7 let.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)? 
Svým psům (a vlastně i sobě) se snažím zpestřit naše soužití celou škálou psích sportů. Od „klasické“ sportovní kynologie (stopy, poslušnost, obrana), přes dogfitness, agility a dogdancing. V poslední době zkoušíme také záchranařský výcvik.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Největším kynologickým úspěchem je pro mě spokojený vztah psovoda a psa. Co se týče „oficialit“, máme složené zkoušky ze sportovní kynologie, dogdancingu a některá ocenění ze závodů agility a dogdancingu.  Pravidelně se se svými psy účastním ukázek psích sportů na různých akcích, např. veletrhy For Pets, Mezinárodní den zvířat pod záštitou Nadace na ochranu zvířat, Pedigree procházky se psy při Pražském maratonu, Slivenecký voříšek, umisťovací výstava Sen zvířat, Barrandovský voříšek aj. Všechny závody, zkoušky a exhibice absolvuji se svými psy hlavně pro radost.

A něco málo z "nepejskařského života“... 
Studuji na Vysoké škole ekonomické v Praze a mé další koníčky vedle kynologie jsou sport, turistika, hudba, kultura a design.