24.09.2018
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Seminář Napadení psem - obrana psovoda i psa

Dne 3.11. pořádáme seminíář na téma napadení psem. 

Více info: ZDE

Profil výcvikáře

Eva Dufková - Společenský výcvik

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
Svého prvního psa jsem si pořídila před devíti lety. Ne že bych snad psa dřív nechtěla, ale až tehdy nastala vhodná doba; chvíle, kdy jsem věděla, že se psovi můžu pořádně věnovat. Vybrala jsem plemeno rhodéský ridgeback a nikdy jsem nelitovala. Ridgeback je z mého pohledu aristokrat, elegance spojená s inteligencí. Pokud ridgebacka dobře vychováte a dostatečně zaměstnáte, stane se z něj právoplatný člen rodiny, spolehlivý partner a láska na celý život. Naše smečka v současné době čítá čtyři fenky tohoto plemene – devítiletou Conny; pětiletou Brassilu, která se stala zakladatelkou mého chovu; a její dvě dcery, dvouletou Mellory a benjamínka Berllyn. Pro bližší seznámení s naší smečkou můžete navštívit naše webové stránky www.magmabona.com .

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Zájem o kynologii přišel spolu s mou první fenkou Conny, kdy jsem musela konfrontovat své teoretické znalosti a nezkušenost s její tvrdohlavostí a svéhlavostí. Nejdřív bylo třeba vycvičit mě, pak ji. Hodně mi tehdy pomohl právě cvičák, díky kterému jsme se krůček po krůčku dopracovaly ke kýžené metě – pohodovému soužití.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ..)?
Ridgeback, podobně jako každý jiný pes, potřebuje zaměstnat (mentálně i fyzicky). Každodenní, několikahodinové procházky se psími kamarády jsou samozřejmostí. Ty doplňujeme o cvičení poslušnosti, pro zábavu běháme coursing, agility a sem tam zajedeme i na psí výstavu. Navíc se snažíme socializovat, kde se dá – jezdíme na výlety a různé akce. Prospívá to vlastně nejen našim psům, ale i nám, jejich páníčkům.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Se vší úctou ke psům pracovním a služebním, i těm s jakoukoli zkouškou, mým kynologickým cílem nejsou certifikáty, ale vychovaný a správně socializovaný pes, na kterého je spolehnutí. Se kterým je radost jít na procházku, nebo do společnosti lidí i psů, který vám neudělá z domu kůlničku na dříví a neterorizuje vás ani vaše okolí. Každopádně si vážím všech lidí, kteří se svými psy pracují. Vykonaná zkouška může být třešničkou na dortu, ale mně – přestože i naši psi mají třeba ZOPky – stačí i radost ze společné aktivity.

A něco málo z „nepejskařského života“...
Co to je nepejskařský život? Člověk buď pejskařem je, nebo není. A já jím jsem. :-)