24.02.2020
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Seznamovací lekce

V prosinci a lednu bude počet seznamovacích lekcí pro nové zájemce omezen. Děkujeme za pochopení.

Tajný orientační dogtrek 1. etapa - REPETE
Termín: 24.06.2012 - 24.06.2012
Počet dnů: 1
Rezervace: Rezervace
Zahájení rezervace: 20.05.2012
Ukončení rezervace: 13.06.2012
Počet míst: 30
Zbývá volných míst: 9
Cena za osobu: 250 Kč / den
Propozice:

Pro velký zájem opakujeme TOD, 1. etapa

TAJNÝ ORIENTAČNÍ DOGTREK
  Propozice

 

Tajný orientační dogtrek (TOD) není jen obyčejný dogtrek. Je to „hra“, ke které vám stačí pouze mapa, dostatek volného času a odhodlání. Tato soutěž má za úkol otestovat některé vaše schopnosti.

Hlavní požadovanou vlastností je schopnost orientovat se v neznámém prostředí a neznámých situacích a vždy se správně rozhodnout, jak postupovat dál. Z toho důvodu byla zvolena forma tajného orientačního dogtreku, kdy účastníci znají pouze místo startu. Všechno ostatní, včetně trasy svého přesunu a cíle musí zjistit v průběhu „hry“.

Dalšími klíčovými vlastnostmi, které si sami na sobě můžete otestovat, je orientace v šifrách a tajných písem, orientace v prostoru a v neposlední řadě obecný rozhled.

To všechno vám nabízí tajný orientační dogtrek (TOD), takže v případě zájmu namasírujte nohy, procvičte mozek a hurá do toho!

Nic se ovšem nemá uspěchat. Než vyrazíte, důrazně doporučujeme prostudovat podrobné instrukce (manuál). Instrukce obsahují samotné principy závodu.

Manuál k prohlédnutí (manuál bude všem přihlášeným zaslán elektronicky pár dní před akcí): http://tod.tode.cz/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sraz:

Datum: 24. června 2012 v 08:30 (předpokládaný konec: cca 18:00)

Místo: Srbsko – vlaková stanice (N 49° 56.18787', E 14° 7.89705'), parkování možné přímo u nádraží, dále v ulici od nádraží podél řeky Berounky, a nebo na druhé straně Berounky u mostu, ze Srbska se přesuneme vlakem na start (jízdné cca 25 Kč/ osobu, 30 Kč/psa)

Přihlašování zde: http://vycvik.hafbezobav.cz/index.php/vycvik/akce

Platba: 250 Kč/ osobu na účet 43-3804860237/0100, variabilní symbol 120624xx (za xx dosadíte pořadí týmu dle seznamu v akcích (př. tým č. 1 dosadí 01, takže VS 12062401) (přihlášení je platné v den připsání peněz na účet)

Počet účastníků: 15 dvoučlenných týmů, přičemž se hlásí vždy oba členové týmu (pokud jde jeden člen se dvěma pejsky, hlásí do systému jen jednoho z nich, tým se tedy skládá ze dvou osob nehledě na to, kolik jde pejsků), akce se uskuteční při min. počtu týmů: 8

Uzávěrka přihlášek: 13. června 2012, startovné je nutné uhradit do: 15. června 2012!

 

Ještě podmínky přihlašování:

-         Uhrazení startovného na výše uvedený účet nejpozději do 15. 6. 2012.

-         V případě odhlášení po termínu uzávěrky 13. 6. 2012 přihlášek činí storno poplatek 75% ze startovného

-         přihlášením na akci souhlasíte s podmínkami a propozicemi akce

 

Něco k organizaci

Ze startu budou závodní týmy vycházet s časovým odstupem, aby se na jednotlivých stage (stanovištích) potkávaly co možná nejméně. Pokud se i přesto potkáte, doporučujeme si vzájemně neradit a nepomáhat, každý tým hraje sám za sebe. Ve hře nejde o čas, takže se nemusíte nikam hnát, jde pouze o nasbírané body za neotevřené obálky. Na konci každého TODu vyhlásíme výherce, kteří obdrží drobné ceny.

Budeme ale vyhlašovat i první tři výherce všech etap (celé série) TODů, tedy body z jednotlivých závodů sčítat a vybírat ty týmy, které se zúčastnily všech závodů a nasbíraly nejvíce bodů.

Cesta vede většinou krajinou, občas malými vesničkami, a tak není moc míst, kde se cestou naobědvat, doporučujeme proto vzít dostatečné množství vody (potoků a rybníčků je cestou dost) a nějakou tu sušenku. Nadlábnout se budete moci pořádně v cíli – kde, to vám ale samozřejmě neprozradíme.

Upozornění: Budeme se pohybovat na území CHKO a s rozšířeným výskytem lesní zvěře, proto prosíme, abyste psy měli pod kontrolou. Každý si za svého psa zodpovídá sám.

 

Takže co sebou:

-         hlavní a zásadní pomůckou jsou zdravé nohy a pevná obuv J

-         mapu oblasti Praha Západ – Berounsko, Zdicko, Český kras, Karlštejnsko… (rozsah viz mapka)

-         a nezapomeňte ani na pomůcky, které by se mohly hodit pro plnění různých úkolů, které to jsou, vám napoví manuál, kde se popisuje, jaké vlastnosti budou v této hře otestovány

-         doplňkovou pomůckou může být GPS přístroj nebo mobilní telefon s kompasem, turistickými mapami, navigací atd. (tato pomůcka ovšem není nezbytná)

-         dobrým nápadem také je vytisknout si s sebou manuál, abyste nebyli odkázáni jen na vaši paměť, co se týká toho, jak hrát;-)

-         určitě nezapomeňte na pití nejen pro vás, ale i pro vaše psí kamarády, a nějakou tu Tatranku

-         náhubek pro pejsky (pro cestu vlakem)

 

Na všechny se moc těší Tereza (s Bounty & Twixie)

 

Pro případné doplňující informace kontaktujte:

Tereza Šafránková, email: tereza@hafbezobav.cz