18.02.2019
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Letní tábory 2019

Program a termíny jsou známy. Místa se začínají postupně obsazovat. Více informací ZDE.

AGILITY

Pokud máte psa, agility se vám líbí a máte pocit, že to je přesně to, co by vás bavilo, zabalte do batůžku oblíbenou psí hračku, pamlsky, misku na vodu a vodu. Pro sebe budete potřebovat sportovní boty a na sebe něco, v čem se vám bude dobře hýbat (…a běhat).

Pejsci na parkuru pracují vždy zcela na volno, tedy i bez obojků. Proto je nesmírně důležité a prvořadé upevnit kontakt psa a psovoda. I proto se v prvních hodinách budeme věnovat především motivaci a těsnému kontaktu se psem. To je důvod, proč kromě agilit u nás najdete také SPORTOVNÍ PŘÍPRAVKU, SKOKOVOU GYMANSTIKU A AGILITY SPECIÁL.

Sportovní přípravka :
Je základním stupněm výcviku agility. Kdo už chodí na agility- začátečníky, může dál pokračovat, nebo dle svého uvážení navštěvovat i tuto přípravku. Teprve až bude tým připraven pro výcvik agility postoupí víš.

Sportovní přípravka nebude věkově neomezena, mohou tedy přijít jak štěňata tak dospělí psi. Ovšem je to jen pro týmy, kteří se chtějí dále věnovat agility, nebo jinému psímu sportu.

A co se bude na přípravce dít? Budeme se učit psy správně motivovat, budeme hrát hry, které se hodí pro budoucí výcvik. (nebudeme se dívat na to jak si psi hrají sami bez nás, naopak budeme si hrát s nimi :-) ) Naučíte se i nějaké psí triky a seznámíme psy i s některými překážkami. Zkrátka pes a psovod se naučí být sehraným týmem.

Skoková gymnastika :
Lekce,  na které mohou chodit agilitní začátečníci i pokročilí. Lekce budou rozděleny podle velikosti psa, ne podle výkonosti. Pes se na lekcích naučí správnou techniku skoku.
Existuje na to mnoho skokových cvičení, vycházejících ze zkušeností koňského parkurového skákání, přenesných na psy. Na lekce skokové gymnastiky bude možno přijít až po absolvování lekcí sportovní přípravky. Ty co již agility trénují mohou přijít bez omezení. Je vhodné klasické lekce agility pravidelně doplňovat i lekcí skokové gymnastiky. Na lekcích skokové gymnastiky se čas od času zaměříme i na další stránky agility tréninku, jako je budování kondice a svalů psa. Rozcvička na rozehřátí a následné vychladnutí a protahování psa.

Agility speciál :

Tyto lekce jsou opět určeny pro tými co už agility cvičí a nebo prošly sportovní přípravkou. Na těchto lekcích se budeme intenzivně věnovat zónovým překážkám, slalomu či odložení na stratu. Vždy bude upřesněno, co ve kterém speciálu bude na programu.