18.02.2019
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Přivolávačské a motivační hry pro štěňata

Instruktorka Pavla vede nové lekce - Štěňata.

  • oční kontakt jako základ spolupráce
  • trénink pozornosti a koncentrace na práci i při velmi rušivých vlivech
  • hry pro podporu klidu a sebekontroly i v přítomnosti velmi atraktivních vlivů (práce s reaktivitou)
  • hry na budování spolehlivého přivolání
  • hry pro budování vztahu mezi Vámi a psem, hry pro zvyšování Vaší hodnoty i v těžkém prostředí

Lekce jsou vhodné pro všechna štéňata do 10ti měsíců věku. 

COURSING

V současné době hledáme vhodné místo pro pořádání coursingů.

Coursing je kynologický sport, založený na loveckém pudu psa. V poslední době se stává v Čechách stále oblíbenější – je to ideální způsob jak vybít energii psa, aniž by se při tom nadřel i páníček :)
Jedná se o systematicky rozmístěné kladky, za které je zachycené lanko, poháněné navijákem. Na konci lanka je navázána návnada (kožešina z králíka, případně igelitový střapec – záleží na dohodě), která obíhá dráhu vytyčenou kladkami.
Coursing původně vznikl jako sport pro chrtí plemena, nicméně je oblíbený téměř u všech plemen. Výborně ověří fyzickou kondici, vytrvalost, hbitost a inteligenci psa.
Existují dva typy navijáků:
1) Konečný naviják – lanko je k navijáku připojeno jedním koncem, na druhém konci je návnada. Jak ubíhá návnada po dráze, lanko se namotává na cívku. Po každém běhu je nutné znovu a natáhnout lanko mezi kladky a připravit tak dráhu pro další běh.
2) Nekonečná smyčka
– lanko se nenavíjí, ale pouze prochází přes naviják, návnada je navázaná kdekoliv na lanku tak, aby po něm neklouzala, a pohybuje se po dráze stále dokola. Odpadá manuální natahování lanka po každém běhu, což umožňuje, aby si zaběhalo více psů v kratším čase.
… a dva druhy coursingu:

1) Hare Cousing (také Live Coursing nebo Open Field) – hon na živé zvíře. Ve spoustě zemí je zakázán, ale například v Irsku, Rusku, Polsku, Španělsku a v některých státech USA je legální.
2) Lure Coursing – vznikl jako náhrada Hare Coursingu. Pes loví umělou návnadu (kůži z králíka, igelitový střapec) V coursingu je možné dosáhnout i sportovních úspěchů. Pracovní tituly získávají pouze chrti, ostatní plemena se mohou účastnit tzv. bodovacích závodů. Na základě výsledků bodovacích závodů je potom možné získat titul Coursingový vítěz roku. Závodů se může účastnit pouze pes s coursingovou licencí, která je vystavena na základě 3 běhů (1x běží pes sám, 2x běží s dalším psem), při kterých pes prokáže chuť lovit a zakousnout střapec (tzv. kill).