08.07.2020
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Odhlášení z lekcí změna storno poplatků.

Od 1.1.2020 dochází k úpravě storna poplatků.
Info zde : Kredity storno poplatky

Dogfitness

Dogfitness
 Máte doma psího sportovce či jen gaučáka a partnera na společné procházky? Přemýšleli jste někdy nad tím, že i pejsek potřebuje protáhnout a posílit své svalstvo, aby s Vámi mohl držet krok až do pokročilého věku? Udělali byste rádi něco pro jeho zdraví a dobrou náladu nebo jen vyplnili nudu prospěšnou aktivitou? Pak přijďte na hodinu dogfitness.

 O co se jedná?
Dogfitness je poměrně novým druhem kynologické aktivity. Jde o vhodné spojení cviků na protažení a celkové posílení svalstva spojené také se cvičením motoriky u psa. K tomuto účelu se používají balanční podložky a míče různých tvarů a velikostí. Tyto pomůcky jsou ideálním náčiním, které dokáže bez větší zátěže posílit hluboko uložené svaly, které se v normální zátěži zapojují jen velmi těžko, a to bez zbytečného přetěžování kloubů. Zároveň je toto cvičení vhodné pro zlepšení balančních a koordinační schopností a celkovou relaxaci organismu..

 Pro koho je dogfitness vhodné?
Dogfitness se mohou věnovat pejsci jakéhokoliv plemene i stáří. Je vhodný pro štěňátka, u kterých zlepšuje motoriku a posiluje svalstvo bez přetěžování kloubního aparátu. I pro psy, kteří se věnují jakémukoliv druhu psího sportu, protože pomáhá zlepšit jejich kondici. Zároveň pro pejsky, kteří mívají kloubní potíže nebo pro ty, kteří trpí nadváhou a potřebují nějaké to kilíčko shodit. Toto cvičení je také vhodné jako rehabilitace pro pejsky po úrazu nebo pro psí seniory, kteří potřebují zůstat v dobré fyzické a psychické kondici, ale už nemohou podávat takové výkony jako za mlada. Cvičení se psem na nestabilním povrchu, nerovném povrchu či zhrublém povrchu je vhodné také kvůli celkovému zvýšení sebevědomí psa a zlepšení obratnosti.

 Co je potřeba vzít s sebou na hodinu?
S sebou je nutné vzít v prvé řadě psa, dobrou náladu a spoustu (!!!) pamlsků. Vhodné je mít s sebou obyčejný nestahovací obojek nebo postroj a pejskovu oblíbenou hračku. Kdo používá, vezme sis sebou také klikr. Je také možné po konzultaci sestavit individuální plán ušitý Vašemu pejskovi přímo na míru.

Na hodině dogfitness se na Vás těší Pavla G.!

foto1 - LABMedia
foto2 - Petr Navrátil
foto3 - LABMedia