24.05.2019
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Den otevřených dveří

Neděle 9. června 2019
Můžete se těšit na ukázky výcviku a psích sportů z nabídky našeho výcvikového centra. Vše si budete moci vyzkoušet se svými pejsky pod dozorem našich zkušených lektorů.
Více info ZDE
Všechny srdečně zveme!

Profil výcvikáře

TEREZA ŠAFRÁNKOVÁ

 Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
V současné době mám dvě Parson Russell Teriérky. Pořízení první - Bounty a započetí trénování agility mě přivedlo na úplně jinou životní cestu - seznámila jsem se se spoustou stejně nadšených lidí a začala řešit „problémy“ typu „jaké je to nejkvalitnější krmivo pro mého pejska“ a „zda má bobeček konzistenci a barvu tak akorát“. :-) Prostě jsem se stejně jako ostatní pejskaři dočista zbláznila – do psů. A tak není divu, že jsem sobě, ale i Bounty, po čase pořídila kámošku Twixie, která mi teprve ukazuje, jak vypadá správný teriér a jak je jeho výchova náročná. Neustále zkouší, kam až sahají moje hranice trpělivosti, kam až jí dovolím zajít, a nic mi nedá zadarmo. Ale i když to s holkami není vždy procházka růžovou zahradou, ty svoje parsoní holky zbožňuju a jinou rasu už bych nechtěla. Zastávám heslo: „Správně unavený Parson je šťastný a hodný Parson.“

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Kynologii se věnuji od roku 2007, kdy jsem si pořídila svého vůbec prvního psího parťáka - parsonku Bounty, se kterou jsem sice nezačala hned chodit na lekce výcviku štěňátek, výchovu jsem zvládla, alespoň myslím, docela dobře sama „doma“, ale v necelém roce jsem začala chodit k Šimoně Drábkové na lekce agility, kde jsem se poprvé i seznámila s Haf Bez Obav. A tehdy jsem se kynologii a výcviku začala věnovat.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)?
S aktivitami jsme nezůstaly jen u agility. Bounty sice zrovna velký sportovní nadšenec není, ale moji potřebu makat na cvičáku zvládá uspokojovat mladší členka smečky Twixie, se kterou se kromě agility věnuji ještě flyballu a zkoušíme trochu i záchranářský výcvik.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Za úspěch vůbec považuji to, že obě dvě teriéří fenky spolu vycházejí, protože ačkoliv je to jedna rasa, každá jsou úplně jiná a jsou to svéhlaví teriéři! Taky bych se chtěla pochválit i za podařenou výchovu obou holek a u té mladší a divočejší Twixie 99% přivolání a celkově výbornou ovladatelnost. :-) Kdo zná teriéry, ví, jak je zvláště toto pro fungování důležité.
A z těch sportovních úspěchů – s Bounty máme pár pohárů a medailí z neoficiálních závodů v agility a s Twixie máme „v kapse“ několik krásných umístění na bedně s naším flyballovým týmem The Rebels. Ale věřím, že tohle je teprve začátek, že o nás ještě uslyšíte. :-)

A něco málo z "nepejskařského života“... 
No… tady moc nevím co napsat, mám pocit, že se všechno motá kolem těch mých holek – pondělí agility, úterý záchranařina, ve středu agility, ve čtvrtek flyball – občas si připadám, jak když vozím děti do kroužků… :-) A když nejsem s holkami, jsem v práci, která mě baví a naplňuje. Ale snažím se udělat si čas i na sebe, takže chodím lézt na umělou stěnu, v létě mě začaly bavit výpravy na ferraty, přes zimu chodím plavat a cvičit. Ráda chodím na výlety, poznávám nová místa nejen v ČR, ale i v zahraničí. Mám také ráda kulturu - divadlo, kino a ráda čtu. Mám ráda společnost přátel, posezení u grilu, vínko...