05.06.2020
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Anatomie strachu a Hersenwerk - ZMĚNA TERMÍNU

Přednáška s praktickým workshopem.

Kdy: sobota 1.8.2020

Více informací ZDE.

Profil výcvikáře

TEREZA ŠAFRÁNKOVÁ

 Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
V současné době mám dvě Parson Russell Teriérky. Pořízení první - Bounty a započetí trénování agility mě přivedlo na úplně jinou životní cestu - seznámila jsem se se spoustou stejně nadšených lidí a začala řešit „problémy“ typu „jaké je to nejkvalitnější krmivo pro mého pejska“ a „zda má bobeček konzistenci a barvu tak akorát“. :-) Prostě jsem se stejně jako ostatní pejskaři dočista zbláznila – do psů. A tak není divu, že jsem sobě, ale i Bounty, po čase pořídila kámošku Twixie, která mi teprve ukazuje, jak vypadá správný teriér a jak je jeho výchova náročná. Neustále zkouší, kam až sahají moje hranice trpělivosti, kam až jí dovolím zajít, a nic mi nedá zadarmo. Ale i když to s holkami není vždy procházka růžovou zahradou, ty svoje parsoní holky zbožňuju a jinou rasu už bych nechtěla. Zastávám heslo: „Správně unavený Parson je šťastný a hodný Parson.“

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Kynologii se věnuji od roku 2007, kdy jsem si pořídila svého vůbec prvního psího parťáka - parsonku Bounty, se kterou jsem sice nezačala hned chodit na lekce výcviku štěňátek, výchovu jsem zvládla, alespoň myslím, docela dobře sama „doma“, ale v necelém roce jsem začala chodit k Šimoně Drábkové na lekce agility, kde jsem se poprvé i seznámila s Haf Bez Obav. A tehdy jsem se kynologii a výcviku začala věnovat.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ...)?
S aktivitami jsme nezůstaly jen u agility. Bounty sice zrovna velký sportovní nadšenec není, ale moji potřebu makat na cvičáku zvládá uspokojovat mladší členka smečky Twixie, se kterou se kromě agility věnuji ještě flyballu a zkoušíme trochu i záchranářský výcvik.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Za úspěch vůbec považuji to, že obě dvě teriéří fenky spolu vycházejí, protože ačkoliv je to jedna rasa, každá jsou úplně jiná a jsou to svéhlaví teriéři! Taky bych se chtěla pochválit i za podařenou výchovu obou holek a u té mladší a divočejší Twixie 99% přivolání a celkově výbornou ovladatelnost. :-) Kdo zná teriéry, ví, jak je zvláště toto pro fungování důležité.
A z těch sportovních úspěchů – s Bounty máme pár pohárů a medailí z neoficiálních závodů v agility a s Twixie máme „v kapse“ několik krásných umístění na bedně s naším flyballovým týmem The Rebels. Ale věřím, že tohle je teprve začátek, že o nás ještě uslyšíte. :-)

A něco málo z "nepejskařského života“... 
No… tady moc nevím co napsat, mám pocit, že se všechno motá kolem těch mých holek – pondělí agility, úterý záchranařina, ve středu agility, ve čtvrtek flyball – občas si připadám, jak když vozím děti do kroužků… :-) A když nejsem s holkami, jsem v práci, která mě baví a naplňuje. Ale snažím se udělat si čas i na sebe, takže chodím lézt na umělou stěnu, v létě mě začaly bavit výpravy na ferraty, přes zimu chodím plavat a cvičit. Ráda chodím na výlety, poznávám nová místa nejen v ČR, ale i v zahraničí. Mám také ráda kulturu - divadlo, kino a ráda čtu. Mám ráda společnost přátel, posezení u grilu, vínko...