20.03.2019
host ... | Magazín | Inzerce | Fórum | Služby
Nosework intenzivky na Skuhrově

Vypsáno pár lekcí noseworku v perfektní sutině.

Luxusní urban!

Neváhejte!

Profil výcvikáře

 Bára Petržílková - pozitivní motivace

Jaké psy máte, měli jste, či jaké plánujete? 
Svého prvního psa jsem si pořídila až v dospělosti po tom, co jsem se odstěhovala od rodičů a byl jím parson russell teriér Žeryk. Tento zprvu nenápadný a přátelský pejsek se mi posléze stal největším učitelem a trenérem. Žeryk je pes s opravdu silným loveckým pudem, je to typický představitel svého plemene – nebojácný, ostrý, sebevědomý, což dal pocítit jak mně, tak i ostatním psům. Postupem času se z Žeryka stal samostatný pes, který mě měl maximálně jako házeče míčků, protože i něco k jídlu si je schopný obstarat sám. Rozhodla jsem se s ním NEbojovat, ale táhnout za jeden provaz. Žeryka jsem přesvědčila, že cvičení je jedna velká psina a dodržování daných pravidel je situace pro něj prospěšná. Dnes už jsme se Žerykem na stejné vlně, jsme tým, ve kterém si on sám o cvičení „říká“. Můj druhý pes, kterého jsem si pořídila, je border kolie Oušík (Ocean Wind), s ním už byla cesta mnohem jednodušší. Je stále připraven na jakoukoliv aktivitu, dobře motivovatelný a ovladatelný. Je to velmi veselý pes s trochu submisivnější povahou, proto jeho výcvik byl pro mě opět výzvou, poněvadž se od výcviku Žeryka, hodně lišil.
Jelikož mám mladé psy a rozšiřovat smečku nyní neplánuji, tak výběr dalšího psa je ve hvězdách, ale určitě si mě nějaký najde. 

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů, jako takovým? Výcvikem psů se zabývám od doby, kdy jsem si pořídila prvního psa Žeryka, to je asi od roku 2011. Jelikož naše začátky nebyly valné a chtěla jsem Žerykovi „přijít na kloub“, tak jsem se začala o výcvik a jeho možnosti více a více zajímat.

Jaké jsou Vaše aktivity s Vašimi psy?
S oběma psy se věnuji dogdancingu, zatím jsme „jen“ skládali zkoušky, ale letos se těšíme i na první závody. Další sport, kterému se hodně věnujeme je dogfrisbee, s Oušíkem trénujeme distanční i freestylové prvky a nějaký ten závod už je za námi. V neposlední řadě se také věnujeme výcviku poslušnosti a trikům k protažení a posílení psů. 

Jaké jsou Vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Největším úspěchem pro mě je, že jsem nedala Žeryka k myslivcům a že jsme našli společnou řeč. Za úspěch považuji, když se nám daří hlavně v tréninku, když pejsci pochopí nový cvik a dělají ho s radostí a hlavně, když vidím, že se mnou cvičit chtějí.

Se Žerykem zatím máme splněny dvě poslušnostní zkoušky ZOP a ZZO, dále dogdancingové zkoušky (F1, HtM1, DwD1 a MD1) - splněn titul Matser of Dogdancing 1 a zkoušku DwD2. Dále si Žeryček splnil pracovní zkoušku norování s výborným časem 7 sekund.
S Oušíkem jsme složili zkoušku ZOP a dále dogdancingové zkoušky (F1, HtM1, DwD1, MD1) - splněn titul Matser of Dogdancing 1 a zkoušky (F2, HtM2, DwD2, MD2) - splněn titul Master of Dogdancing 2. Nadále si z našich úspěchů velmi cením 6. místa na Mistrovství Evropy v dogfrisbee freestyle v II. divizi.

A něco málo z nepejskařského života...
Pokud zrovna nevenčím, netrénuji a nechystám se na nějakou psí akci, tak ráda čtu, hraju beach volejbal, vyrábím šperky z fima anebo jen posedím u něčeho dobrého s partou kamarádů